1919 yılında Samlı ailesi tarafından Binbir Çeşit adıyla Gaziantep’te kurulan firmamız, hırdavat, kırtasiye ve billuriye satışı ile ticari hayatına başlamıştır.

Dünyada gelişen teknolojiyi yakından takip ederek Türkiye’ye ilk tam renkli fotokopi makinasını ve Ankara’ya ilk A0 eninde baskı yapan plan kopya makinesini getirmiştir. Günümüzde 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcılar ile bu alanda hizmet vererek yine ilklerden olmayı başarmıştır.

Hacettepe Üniversitesi’nden gelen talep üzerine Beytepe kampüsünde bir şube açılıp ve orada 10 yıl boyunca akademik personel ve öğrencilere kırtasiye ve baskı hizmetleri verilmiştir.

Şehrin gelişiminin o yöne doğru gitmesi ve o bölgeden gelen yoğun talep üzerine 2013 yılında Mustafa Kemal mahallesinde yeni bir şube hayata geçirilmiştir. Burada en son teknoloji ürünü matbaa kalitesinde baskı yapan makinaları ve güler yüzlü, tecrübeli personeli ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Kırtasiyede dünya markalarını müşterilere uygun fiyatlarla sunan, dürüstlük ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeyen Zeki Kırtasiye, gelişen teknolojiyi de yakından takip ederek fotokopi, plankopya, dijital baskı, ciltleme, grafik, 3d baskı, prototip üretimi, 3d modelleme hizmetlerinde “Zekice Çözümler” üretmektedir.

Ürettiği Yeni Zekice Çözümler ve her zaman kendini yenileyen yapısı sayesinde bu gün sektöre yeni çizgiler belirleyen, sektörün öncü firmalarından olmuştur.

Gerek hizmetleri ile, gerek ise ürünleri ile kaliteden ödün vermeyen Zeki Kırtasiye; yıllar boyu müşteri memnuniyetini yakalamayı başarmıştır.